„Jak to ugryźć czyli pies w domu”, Magdalena Łęczycka [recenzja książki]

Nie moglabym nie napisać tej recenzji.

W ręku trzymam całkiem niepozorną, ładną książeczkę a to naprawdę dobry poradnik jest!

„Jak to ugryźć czyli pies w domu”.

Kupiłam ją ze względu na autorkę- Magdę Łęczycką, która pracuje z psami od wielu lat, bierze udział w zawodach obedience a także prowadzi szkolenia w całym kraju. No jest to autorytet. Kiedyś korzystałam z nagranych na YT filmików i były ciekawym urozmaiceniem mojej pracy z psem. Jeśli chcecie poznać Magdę, osiągnięcia, klub i spotkania- śledźcie Team Spirit (FB).

Pamiętam instruktorkę jako osobę ciepłą, miłą, cierpliwą ale konsekwentną i po lekturze zdania nie zmieniłam.

To niby tylko niecałe 70 stron ale uwierzcie, w wielu grubszych podręcznikach zawarto mniej potrzebnych inormacji. Tutaj każda strona aż kipi od nadmiaru wiedzy. A dzięki niewielkiemu rozmiarowi, na pewno chętniej sięgnięcie po książkę jeszcze kilka razy 😉

Wydawcą jest „Chcę robię mam!”. Autorką zdjęć jest Ewa Leśniewska, którą na pewno kojarzycie ze strony FB oraz profilu jej psa <3 Dusze artystyczne zadbały o przejrzystość książki i prostotę, dzięki którym ważne informacje nie giną w natłoku bzdet.

A zaczynamy od tego, że warto szkolić i uczyć. Każdy pies się nadaje do pracy, wystarczą chęci i odpowiednia motywacja. Wiedzę i pomoc dostaniemy na kolejnych stronach.

W środku naprawdę mamy wszystko, co na starcie życia z psem powienien wiedzieć każdy opiekun. Wspólnie rozwiązać możemy wiele problemów behawioralnych jak nadmierna wokalizacja, niszczenie, lękliwość czy nadpobudliwość.

Nie są to ślepo rzucane hasła bo w każdym przypadku, podanych jest kilka opcji szkolenia. Sam wybierasz odpowiedni dla Was rodzaj i poziom zaawansowania. Inne zadania są przewidziane także ze względu na wiek.

Poradnik na pewno przyda się w przypadku opieki nad psem adoptowanym, które wiadomo, często mają za sobą nieciekawą przeszłość, nie potrafią żyć pod jednym dachem z człowiekiem i nie były socjalizowane. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych porad, które warto wprowadzić w życie.

Informacje są przekazywane w sposób zrozumiały, prostym językiem, naprawdę dla każdego początkującego psiego opiekuna. Ja, mimo niemałego doświadczenia, wprowadziłam kilka treningów z Magdą i bardzo pozytywnie wpłynęły one na Tajsona a ja wzbogaciłam wiedzę. Nawet jeśli Twój pies już to umie, spróbuj przećwiczyć to na nowo poznanych metodach.

Bo książka ogromnie motywuje do pracy. Wystarczy, że przeczytasz rozdział i już masz ochotę to wypróbować czy Twój pies też tak szybko to zrozumie! I robisz to- wstajesz z kanapy, wołasz psa i nieświadomie robisz trening! Cel osiągnięty!

Autorka naprawdę przemyślała co chce przekazać czytelnikom- bez czego ta książka się nie uda, co jest niezbędne w pracy z psem i daje świetne pomysły przewodnikom. Podpowiada jak wprowadzić kennel, jakie przysmaki sprawdzą się w życiu z psem a jakie zabawki pokocha piesio (zgadzamy się z tymi wyborami!)

Oczywiście kluczowa jest rola psa w tym wszystkim, jego dobre samopoczucie, motywacja i nagradzanie. Dlatego po każdej lekcji czeka na Was zadanie domowe. Autorce naprawdę zależy żeby praca odbywała się w miłej atmosferze.

By jak najkorzystniej przekazać czytelnikowi wiedzę, Magdę wsparli także inni szkoleniowcy a nawet weterynarz. Wszystko po to, by książka była dobrym, rzetelnym źródłem.

A kiedy myślisz sobie, że to już koniec, kilka stron do końca lektury- dostajesz potężnego kopa do działania w postaci kolejnych pomysłów na ćwiczenia. Każde z nich jest ważne i potrzebne i dzięki Magdzie, każde z powodzeniem wprowadzisz w życie. Tylko korzystać! Nie mogę nie wspomnieć, że najlepsze smaczki przed Wami czyli filmiki instruktażowe! Oglądałam, są fenomenalne!

Książką jestem oczarowana. Jest czas na solidny trening ale i miejsce na wspólny odpoczynek, refleksję i plany na przyszłość. Chętnie przeczytałabym ( i odrobiła 😀 ) kolejnych 200 stron 😉

Swój egzemplarz kupiłam stacjonarnie w Empiku za niecałe 10 złotych!

Ze względu na niską cenę a łatwą dostępność powinna znaleźć się w domu każdego psiarza! 

Będę polecała ją każdemu!

Niech zachętą będzie też ocena: 9/10